Pubicystyka

Dlaczego warto słuchać podcastów?

Dlaczego warto słuchać podcastów?

Podcast – forma długiej rozmowy lub monologu na dany temat. Podcast jest dość luźną formą, którą można wypełnić dowolną treścią. Jest to rodzaj medium towarzyszącego, podobnie jak radio. Jednak w porównaniu do radia, podcast nieco bardziej angażuje uwagę. Można go słuchać podczas podróży, czy wykonywania ćwiczeń.

To jest jedną z zalet podcastów – to, że umilają czas spędzony w podróży czy na siłowni. Tym samym słuchanie podcastu wcale nie musi zajmować czasu, bo jako medium towarzyszące. Nie trzeba poświęcać osobno czasu i uwagi na to, by wysłuchać ciekawy podcast.

Przygotowanie człowieka na transformację cyfrową

Kolejną zaletą podcastów jest to, że uczą. Internet oferuje ogromną liczbę podcastów, o różnej tematyce. Jest to często darmowa forma dokształcenia się. Można też dzięki podcastom rozwijać swoje pasje czy poszerzać wiedzę ogólną. Wystarczy wejść na serwisy streamingowe lub na Youtube, gdzie wielu podcasterów publikuje swoje dzieła.

Podcastów można słuchać w różnych językach, dzięki czemu można szlifować dany język. Jest to bardzo dobra forma do nauki języka obcego – wówczas jednak słuchanie podcastu jest nieco bardziej angażujące.

Jeden komentarz

  1. wydaje mi się że teraz podcasty to główny sposób przekazywania informacji (zaraz po memach xD)

Możliwość komentowania została wyłączona.