Uncategorized

Top 8 najlepszych źródeł czytania o hazardzie

Top 8 najlepszych źródeł czytania o hazardzie

Niezależnie od tego, czy jesteś hobbystą, czy graczem chcącym lepiej poznać tajniki hazardu, istnieją określone źródła, z których warto skorzystać przy zgłębianiu tematu. Zanim zdecydujesz się na zagranie w kasynie online, lepiej, abyś nie opierał swojej wiedzy o książki i seriale, które ukazują temat w bardziej stereotypowym wymiarze. Nie masz zamiaru grać w kasynie, a chcesz obstawić mecz piłkarki lub po prostu interesujesz się tematem hazardu i chcesz więcej dowiedzieć się na ten temat? W każdym z tych przypadków najlepiej jest sięgnąć po pozycje napisane przez ekspertów doskonale znających temat zarówno w teorii, jak i praktyce.

Książka o hazardzie dla początkujących

Nikt nie zaczyna od posiadania pełnej wiedzy o hazardzie. Nic dziwnego, że konieczne jest sięgnięcie po pozycje pozwalające na zgłębienie tematu przez hazardowych laików. Taką książką jest Bukmacherski profesjonalizm, czyli bezpieczny wzrost twojego kapitału Arkadiusza Kwiatkowskiego.  Niezależnie od tego, czy chcesz korzystać z rozrywki w tradycyjnym kasynie, czy preferujesz kasyno online, wskazówki znalezione w tej książce dotyczą podstawowych mechanizmów i wiedzy związanej z najpopularniejszymi grami losowymi oraz bukmacherką. Początkującym graczom polecamy grać na małe stawki w kasynach z minimalnym depozytem. Kasyna takie znajdziesz pod tym linkiem.

Gdzie dowiemy się, jak działają systemy bukmacherskie?

Osoby znające przynajmniej podstawy świata hazardu z powodzeniem mogą sięgnąć po bardziej wymagające pozycje, wśród których wymienić można Systemy bukmacherskie Marcina Opalińskiego. Autor wyjaśnia zasady działania systemów bukmacherskich. Podobne treści znaleźć można w: Stań się postrachem bukmacherów Bartłomieja Boruty. Pomimo leciwości, obie pozycje zawierają cenny zbiór informacji oraz porad, które wciąż pozostają aktualne. Problemem może być znalezienie ich w obiegu. W tym celu najlepiej odwiedzać biblioteki oraz księgarnie oferujące w sprzedaży starsze pozycje literackie.

Literatura o zakładach dla fanów piłki nożnej

Hazard to nie tylko ruletka oraz gra w pokera. Coraz większą popularnością cieszą się zakłady bukmacherskie, co wiąże się m.in. z przepisami ograniczającymi zakładanie kasyn np. w Polsce. Z powodzeniem znajdziemy jednak znakomite pozycje opisujące hazard związany z obstawianiem meczów koszykówki, hokeja, a zwłaszcza tak popularnej w Polsce piłki nożnej. Scorecasting: The Hidden Influences Behind How Sports Are Played And Games Are Won autorstwa Tobiasa Moskowitza oraz L. Jona Wertheima to pozycja wyjaśniająca, jak skutecznie przewidywać zwycięzców. W książce tej poznamy również kulisy wielu dyscyplin sportowych oraz rady, jak uniknąć najczęstszych błędów popełnianych przez graczy.

Matematyka w hazardzie

Sednem do zrozumienia działania hazardu wydaje się matematyka oraz rachunek prawdopodobieństwa. Tak przynajmniej uważa R.J. Gould, autor książki Matematics in Games, Sports, and Gambling. Autor posługuje się mnogą liczbą przykładów ze świata NHL, aby pokazać, jak można wykorzystać teorie matematyczne przy skutecznym typowaniu wyników spotkań. Co więcej, pozycja ta przybliża wiedzę niezbędną nie tylko bukmacherom, ale i studentom, którzy poprzez wiedzę o hazardzie chcą nauczyć się matematyki oraz rachunku prawdopodobieństwa. Jak widać, nawet czysto teoretyczne zainteresowanie hazardem pozwala na rozszerzenie wiedzy na niezwykle wielu polach.

Najlepsze kompendium wiedzy o hazardzie

Każda publikacja zdaje się omawiać pewne konkretne typy gier hazardowych. Trudno znaleźć współczesne publikacje, które skutecznie opisywałyby pełne spektrum hazardu. Nie każdy jednak wie, że w XX wieku powstała publikacja, która przez wielu określana jest jako najlepsza książka o hazardzie, jaka kiedykolwiek powstała. Jest to New Complete Guide to Gambling Johna Scarne’a. Jest to kompendium wiedzy o hazardzie z 1961 roku, które na niemal 900 stronach zawiera maksymalnie pełną wiedzę o grach w kasynie oraz strategiach obstawiania. Znajdują się w niej również ciekawostki ze świata bukmacherki, a sam autor uznawany jest za legendę świata hazardu.

Hazard jako inwestycja?

Wiele najlepszych publikacji związanych z hazardem dostępne jest jedynie w języku angielskim. Wśród nich znajduje się pozycja Daniela Fabrizio oraz Josepha Huntera Sports Betting: Profiting from Points Spread. Jest to pozycja, która temat hazardu podejmuje z perspektywy nie hazardzisty, ale inwestora ujmującego zakłady bukmacherskie w modelu biznesowym. Książka ta szczególnie zainteresuje osoby poszukujące opisów strategii na pomnożenie swojego kapitału.

Jak wyrwać się z nałogu hazardu?

Zupełnie inne podejście do hazardu zaprezentowane jest w książce Grzegorza Teodorczyka. Napisał on poradnik Życie bez hazardu – …o tym, jak wyrwać się z nałogu, w którym opisuje on m.in. to, do czego może doprowadzić niekontrolowane uprawianie hazardu, spędzanie czasu w kasynie oraz przekroczenie niezwykle cienkiej granicy pomiędzy graniem towarzyskim  a patologicznym nałogiem. Jest to pozycja polecana wszystkim, którzy mają problem z hazardem lub znają kogoś, kto ma ten problem i chcą mu pomóc wyjść z nałogu.