Adres e-mail:

Wydanie:

Jakub Szymanowski jest aktualnym Mistrzem Polski juniorów. Tytuł ten dał mu awans do reprezentacji Polski w kick-boxingu na Mistrzostwa Świata w Irlandii.

- Przebywałem na zgrupowaniu kadry Polski gdzie przygotowywałem się wraz z kolegami do startów i liczę na medal – mówi Jakub Szymanowski. – Wiem, że będą tam najlepsi zawodnicy z całego świata ale postaram się walczyć jak najlepiej.

- W krótkiej historii naszego klubu, to największy sukces i wielki prestiż - mówi Przemysław Leniec, prezes Klubu Sporty Walki Piła. - Trzymamy za niego kciuki.

Na krótko przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata Jakub Szymanowski gościł u starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Powiat Pilski od początku bowiem wspiera działalność KS Sporty Walki Piła.

- Wspieramy wiele przedsięwzięć i klubów sportowych na terenie Piły, na które przeznaczamy ok. 90 procent wszystkich środków na kulturę fizyczną i sport w powiecie pilskim – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.– Jesteśmy też dumni z sukcesów ich zawodników. Tak jest również w przypadku Jakuba i bardzo się cieszę, że tak młody klub jak Sporty Walki Piła ma już takiego wychowanka. Muszę podkreślić również, iż klub okazał się też bardzo dobrym gospodarzem pomieszczeń w naszym budynku przy al. Wojska Polskiego 49 B, które przez kilka lat stały nieużytkowane, a teraz mogą służyć młodym ludziom w rozwijaniu ich pasji.

 W Klubie Sporty Walki Piła trenuje kilkadziesiąt osób. Klub prowadzi sekcje bokserskie, kick-boxingu, jiu-jitsu brazylijskiego oraz siłownię.

 

[źródło: Agnieszka Matusiak. Starostwo Powiatowe w Pile]