Adres e-mail:

Wydanie:

Przypomnijmy, czarne protesty OSK doprowadziły do wycofania się partii rządzącej z procedowanego przez Sejm projektu całkowitego zakazu aborcji.

W koalicji Międzynarodowego Strajku Kobiet udział zapowiadają kobiety z ponad 30 państw, planując na 8 marca masowe działania pod hasłem „Solidarność naszą bronią”.

- 8 marca nie idziemy do pracy, lub w inny sposób demonstrujemy swoją solidarność z Międzynarodowym Strajkiem Kobiet – nawołują. - Żądamy pełni praw reprodukcyjnych, w tym utrzymania standardów opieki okołoporodowej i dostępu do nowoczesnej, bezpłatnej antykoncepcji oraz dofinansowania in vitro, a także rzetelnej edukacji seksualnej. Chcemy także wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej, w tym bezwzględnego ścigania i karania sprawców przemocy domowej oraz ścigania mowy nienawiści, jako źródła przemocy. Kobiety domagają się również m.in. karania dłużników alimentacyjnych oraz równości płac bez względu na płeć.

- Obserwujemy narastanie populizmu w wielu rządach, które traktują kobiety tak, jakby były przedmiotem. Niestety kobietom nie sprzyja też obecny rząd w Polsce, mimo że na jego czele stoi kobieta – mówi na łamach NaGłosu posłanka PO Małgorzata Janyska.

W Pile Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca, o godzinie 18., na deptaku przy fontannie.