Adres e-mail:

Wydanie:

Katarzyna Lubnauer w sobotę w Pile

Zapraszamy na otwarte spotkanie z Katarzyną Lubnauer - nową przewodniczącą Nowoczesnej, poseł i rzecznik N Pauliną Henig Klosķą oraz Katarzyną Kierzek Koperską - przewodniczącą N w WLKP.

Posłanka Janyska: Dlaczego protestujemy w Sejmie?

Od piątku 16 grudnia przebywamy w sali plenarnej w Sejmie - pisze w w komentarzu dla NaGłosu posłanka PO Maria Małgorzata Janyska. To protest przeciw karygodnemu łamaniu prawa przez rządzących, w tym marszałka Sejmu, od początku tej kadencji - mówi.

W niedzielę druga demonstracja KOD w Pile. Będzie Mateusz Kijowski.

Komitet Obrony Demokracji zaprasza na manifestację KOD, która w niedzielę, 10 lipca odbędzie się w Pile. Organizatorzy zapowiadają przyjazd lidera ruchu – Mateusza Kijowskiego.

Marta Kubiak nową posłanką z Piły

Marta Kubiak, która w wyborach w 2015 roku uzyskała piąty wynik na liście PiS, półtora roku po wyborach, ma szansę zasiąść w sejmowych ławach.

.Nowoczesna otworzyła swoje biuro w Pile

Partia .Nowoczesna otworzyła w Pile swoje biuro. Dyżurować w nim będą posłowie z okręgu poznańskiego, bo w Okręgu Pilskim Bartosz Adaszewski - lider listy, mimo że osiągnął dobry wynik wyborczy, nie dostał się do Sejmu. Podczas otwarcia biura zaprezentowano także pilskie władze .Nowoczesnej. Na czele koła stanął Mariusz Małachowski.

Zmiana: Piechowiak zamiast Kraczkowskiego

Posła Maksa Kraczkowskiego, który wygrał jesienne wybory zastąpi Grzegorz Piechowiak, który jesienią na liście PiS był czwarty. PiS wywalczyło w naszym okręgu trzy mandaty. Od poniedziałku, 4 lipca Maks Kraczkowski jest jednak wiceprezesem PKO BP, w związku z czym musiał zrzec się mandatu.

Porzucek kandydatem na prezydenta Piły?

Nie wykluczam startu w wyborach prezydenckich, chociaż urząd prezydenta Piły nie jest w tej chwili priorytetem – mówi poseł PiS Marcin Porzucek. Kto oprócz Porzucka będzie bił się o fotel prezydenta miasta?

Druga manifestacja KOD w Pile: był Kijowski i Rulewski. Zabrakło trochę pilan...

W niedzielę, 10 lipca w Pile zorganizowano drugą już manifestację KOD. Przyjechał Mateusz Kijowski, lider Komitetu Obrony Demokracji; była Magda Jethon, przez lata dyrektor radiowej Trójki, aż do czasu „dobrej zmiany” i Jan Rulewski - legenda Solidarności.

Pilska Platforma na demostracji KOD-u [zdjęcia]

"Polska prawa a nie Jarosława" - w takim stylu okrzyki wznoszone były na pierwszej, pilskiej demontsracji KOD. W niedzielę na Śródmiejską przyszła spora grupa przeciwników obecnego rządu, na czele z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej.

Zjednoczona opozycja zaprasza na "Urodziny Konstytucji"

Komitet Obrony Demokracji, Stowarzyszenie „Cel”, Kongres Kobiet Polskich, Platforma Obywatelska, .Nowoczesna, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Unia Pracy zapraszają na wspólny wiec, który zorganizowany będzie w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia, o godz. 16., na placu Konstytucji 3 Maja w Pile.