Adres e-mail:

Wydanie:

 - Festiwal na przestrzeni kilku lat rozwinął się bardzo śmiało i szybko – mówi Tomasz Zagórski, dyrektor Nadnoteckiego Festiwalu Muzycznego.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu, który rozpoczął się w piątek, 26 czerwca w Wieleniu królowała muzyka młodopolska. Lubaszu z kolei zabrzmiała muzyka włoskiego baroku, a w Trzciance, na 100-lecie posadowienia kamienia węgielnego pod budowę kościoła św. Jana Chrzciciela (dokładnie 27 czerwca), wykonana została Msza Koronacyjna Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Dodtakową atrakcją był niedzielny koncert jazzowy, w lubaskim ośrodku Portus. Zagrał laureat Nagrody Grammy z Los Angeles - Włodek Pawlik.

Festiwal zakończy się dziś (poniedziałek) w czarnkowskim kościele św. Marii Magdaleny koncertem – turniejem śpiewaczym o nagrodę publiczności. Melomani będą mogli ocenić najpiękniejsze Ave Maria w najlepszym wykonaniu. Ciekawostką niech będzie fakt, że do turnieju śpiewaczego stanie jeden śpiewak z Czarnkowa!
Gościem wieczoru będzie świetna sopranistka Teatru Wielkiego w Poznaniu - Barbara Kubiak oraz Chór Dziewczęcy Skowronki [na zdjęciu], który po koncercie w Czarnkowie odleci prosto do Nowego Jorku.

---------------------
Turniej Śpiewaczy:
Poniedziałek, 29 czerwca godz. 21., Czarnków, kościół pw. Najświętszej Marii Magdaleny.