Adres e-mail:

Wydanie:

Od czwartku, kiedy to Philips rozpoczął oficjalnie świętować swój jubileusz, aż do soboty trwał w Pile III Festiwal Teatrów Światła. Zjawisko prezentowała się zarówno ulica 14 Lutego, jak i 11 Listopada. Magicznie podświetlono też bulwary, gdzie niemal każde drzewo, dzięki światłu, żyło swoim oddzielnym, magicznym życiem. Ważna była też dynamiczna muzyka, która ożywiła scenografię bulwarów.

Brawo dla organizatorów za kilometry pociągniętych nad rzeką kabli, rozstawionych głośników i przestrzennych instalacji świetlnych.

Udany okazał się też pokaz mappingu, podczas którego na jednej z kamienic mieliśmy okazję zobaczyć trzy nagrodzone, konkursowe prace. Stara i dobrze znana pilanom kamienica ożyła i zamieniła się w nawiedzony dom, gotycką świątynię czy upiorny las. Oczywiście każdy z oglądających mógł zobaczyć na niej coś innego, bo wizualizację świetlnych obrazów uzupełniała wyobraźnia.

Bardzo podobała się też "aleja parasolek" i baniek mydlanych, które wystrzeliwane z armatek sprawiały, że 11 Listopada wyglądła zjawiskowo!
Kulminacją sobotniego wieczoru był pokaz francuskiego Teatru Transe Express na placu Staszica.

III Festiwal Teatrów Światła wypadł doskonale. Urodą światła zachwycały się tłumy pilan, którzy chętnie i licznie uczestniczyli w festiwalu. Wielkie brawa dla organizatorów, zarówno Philipsa, jak i miasta, za pomysł i realizację oraz dla pilan za entuzjazm z jakim uczestniczyli w festiwalu...