Adres e-mail:

Wydanie:

Idea mszy za biegaczy i sportowców, biorących udział w największej w Pile imprezie biegowej zrodziła się w zeszłym roku.

— Półmaraton Philipsa odbywa się zawsze w niedzielę, wielu biegaczom trudno jest wypełnić przykazanie obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy. Tuż przed rozpoczęciem zeszłorocznego biegu sporo osób spoza naszego miasta dzwoniło do parafii, pisało e-maile i na Facebooku z pytaniem, o której godzinie są u nas msze oraz czy sobotnia wieczorna msza jest już z niedzieli. Stąd pomysł „mszy za i dla biegaczy” — wyjaśnia ks. Janusz Zdolski SDB.

Pierwsza taka msza za biegaczy odbędzie się w sobotę, 3 września o godz. 18. w kościele Świętej Rodziny w Pile (ul. Św. Jana Bosko 1). Mimo, że odprawiona będzie w sobotę to liturgia będzie z niedzieli. Oznacza to, że wieczorna msza w sobotę czyni zadość niedzielnemu obowiązkowi uczestniczenia we mszy.

Co ciekawe, Eucharystii przewodniczyć będzie… jeden z uczestników półmaratonu, ks. Piotr Pączkowski – zapalony sportowiec, który bierze udział w wielu biegach w całej Polsce.