Adres e-mail:

Wydanie:

„Chrystus nad nami czuwał” - powiedziały po zwycięstwie w Rio de Janeiro złote wioślarki: Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska. Dziewczyny zwyciężyły w dwójce podwójnej kobiet, pokonując zawodniczki z Wielkiej Brytanii i Litwy. Kibicowało im całe Szydłowo, skąd Natalia pochodzi i gdzie mieszka jej rodzina.

- To był bieg życia! Było ciężko, warunki straszne - gorąco, wiało... - mówiły wyczerpane, ale szczęśliwe dziewczyny po biegu.


Wioślarki wystartowały w czwartek, 11 sierpnia, o godz. 16.10. Pięć minut później było już po wszystkim...

Polki od początku uznawane były za pretendentki do zwycięstwa - uzyskały najlepszy czas w półfinale. Ostateczny bój rozegrał się jednak w finale między naszą ekipą, a reprezentantkami Wielkiej Brytanii. Polska osada zdecydowała się na atak dosłownie na ostatnich stu metrach, a o zwycięstwie zadecydowały centymetry.

Natalia i Magda wywalczyły nasze pierwsze złoto na olimpiadzie i trzeci medal zdobyty podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. Kilka chwil wcześniej brąz wywalczyły również wioślarki rywalizujące w czwórce podwójnej. Brawo dziewczyny!

                                                                                    ***

Natalii kibicowało całe Szydłowo, któremu w oglądaniu transmisji nie przeszkodził nawet czasowy brak prądu. Do remizy OSP, w której z inicjatywy radnego Tobiasza Wiesiołka, urządzono strefę kibica, zeszli się mieszkańcy wsi, gminy i okolic. Była też rodzina Natalii, zwłaszcza tata, dzięki któremu nasza złota wioślarka i jej rodzeństwo złapali sportowego bakcyla. Dodać bowiem warto, że starsza siostra Natalii – Agnieszka, w połowie lat dziewięćdziesiątych była czołową polską wioślarką, młodszy brat Maciej obecnie stawia pierwsze kroki w wioślarskiej kadrze juniorów, a starszy brat, podobnie jak tata, uprawiał kolarstwo.

- No i stało się! Mamy złoto, no i to złoto z Szydłowo – skomentował szybko sukces w Rio na swoim profilu Dariusz Chrobak, wójt gminy Szydłowo. - Gorące gratulacje dla mamy, taty, siostry, brata i całej szczęśliwej rodziny. To wspaniały, szczęśliwy dzień w gminie Szydłowo! – napisał.


- Łzy szczęścia po przekroczeniu mety lały się litrami:-) Szydłowo było z wami. Przed samym finałem zaśpiewaliśmy hymn narodowy. Potem była eksplozja pozytywnej energii! Dziękujemy i nie możemy doczekać się waszego przyjazdu do nas:-) - dodał na FB radny Tobiasz Wiesiołek.


- Mamy złoto!!! Brawo dla naszej złotej Natalii :) Brawo dla Magdy! Brawo WY!!!!!! - podchwycili miejscowi strażacy...

------------------
Natalia Madaj: urodzona: 25 stycznia 1988 w Pile. Wzrost: 175 cm; waga: 68 kg.
Klub: RTW Lotto Bydgostia.
Natalia pochodzi z Szydłowa. Ukończyła gimnazjum i liceum w wałeckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Jest srebrną medalistką mistrzostw świata w dwójce podwójnej w 2014 w Amsterdamie i brązową medalistką mistrzostw świata w czwórce podwójnej w 2013 w Chungju.