Adres e-mail:

Wydanie:

„Puchar 4 starostów” to zupełnie nowa marka w Czarnkowie i wiąże się z organizowanymi już od kilku lat „Spotkaniami na miedzy” - imprezami pieczętującymi i promującymi współpracę powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, strzelecko-drezdeneckiego, wałeckiego i gorzowskiego. Turniej to jednak zupełnie nowa propozycja promocji tych, sąsiadujących ze sobą, powiatów. Rozegrany został w Czarnkowie, bo właśnie tu zrodził się na niego pomysł.

O puchar fundowany przez czterech starostów rywalizowały reprezentacje powiatów, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. Indywidualnie najlepszy w turnieju okazał się Marcin Szustak (powiat gorzowski), a drugie i trzecie miejsce zajęli: Marcin Jaroszewicz (pow. wałecki) i Marcin Jachimczyk (pow. czarnkowsko-trzcianecki).

Drużynowo najlepszy wynik osiągnęła reprezentacja powiatu gorzowskiego, zdobywając główną nagrodę, czyli puchar starostów.

- Turniej i pod względem organizacyjnym i sportowym wypadł bardzo dobrze – podsumował Wiesław Maszewski, starosta powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. - Teraz dużym zadaniem jest wypromowanie go, tak, by być może za jakiś czas, rozgrywki rozszerzyły się na jeszcze kolejne powiaty – dodał.

Warto podkreślić, że w ramach imprezy odbył się również mecz pokazowy, w którym po przeciwnych stronach siatki stanęły zawodniczki Akademickiego Związku Sportowego w Poznaniu: Sylwia Mikołajczuk oraz Sylwia Zagórska - aktualna mistrzyni Polski w tenisie ziemnym.

Wiadomo już, że turniej będzie kontynuowany w przyszłym roku.

>>> Co mają i ile zarobili samorządowcy? Burmistrz bez domu, starosta z kredytami