Adres e-mail:

Wydanie:

Impreza rozrasta się z roku na rok. W 2010 roku średnio w jednych zawodach startowało 83 zawodników. W roku ubiegłym na jednej imprezie było już 261 biegaczy.

- Progres jest imponujący – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. - W tym roku spodziewamy się udziału jeszcze większej liczby zawodników – dodaje.
Rekord z ubiegłego roku zostanie z pewnością pobity, zwłaszcza, że w tym roku podczas każdego biegu zostanie rozegrany także wyścig dla kijkarzy. Kolejna nowość to wprowadzenie klasyfikacji dla poszczególnych kategorii wiekowych.

- Robimy to po to, żeby na podium nie stawali ciągle ci sami zawodnicy. Chcemy dać szansę różnym osobom, w różnym wieku – tłumaczy Wojciech Dróżdż, koordynator cyklu „Biegaj z nami” [na zdjęciu z prawej].

Dodać warto, że zachowane zostaną dotychczasowe kategorie, na przykład 60+ oraz popularna – jak się okazuje – kategoria małżeńska. Dodatkowo, podczas niektórych edycji „Biegaj z nami”, ścigać będą mogły się dzieci.
- Chcemy zachęcić jak najwięcej osób do czynnej rekreacji. Niekoniecznie muszą to być od razu wyścigi. Na początek można trasę przetruchtać lub nawet fragmentami przejść – zachęca starosta E. Komarowski.


Trasa całego cyklu „Biegaj z nami” składa się z 10 etapów. Pierwszy „Bieg Papieski” startuje w Szydłowie, a całość zamyka się „Biegiem Niepodległości” w Pile. Trasy są różne, różnią się zarówno długością, jak i ukształtowaniem terenu, a co za tym idzie – stopniem trudności. Wiele z imprez, jak choćby wyrzyski „Bieg Olka” ma tradycję dłuższą, niż cykl „Biegaj z nami”, ale dzięki organizacji i spięciu w całość przez pilskie starostwo, stanowią w tej chwili jeden, 10-etapowy cykl. Są zawodnicy, którzy biorą udział we wszystkich etapach imprezy, ale są też tacy, którzy uczestniczą tylko w jednym, czy kilku biegach.

- Namawiamy, by spróbować. Bieganie nie tylko poprawia kondycję fizyczną, ale jest także doskonałym sposobem na spędzanie czasu w towarzystwie rodziny, lub grupy osób mających tę samą pasję – zachęcają starosta Eligiusz Komarowski, prywatnie znany sympatyk sportu.

 

Lp.

Gmina

Nazwa biegu

Trasa

Długość trasy

Termin

1.

Szydłowo

VIII Papieski Bieg Przełajowy im. św. Jana Pawła II

Skrzatusz – Stara Łubianka

9 km

23 kwietnia (sobota)

2.

Kaczory

VII Kaczorska Dziesiątka

Równopole – Kaczory – Morzewo – Rzadkowo - Równopole

10 km

30 kwietnia (sobota)

3.

Łobżenica

XXII Bieg im. Alojzego Graja

Łobżenica – Rataje – Górka Klasztorna - Łobżenica

10 km

15 maja (niedziela)

4.

Białośliwie

VIII Cross Nieżychowski

Nieżychowo

3,5 km

21 maja (sobota)

5.

Wyrzysk

XVIII Bieg im.
Edmunda Wojciechowskiego „Olka”

Wyrzysk – Osiek - Wyrzysk

10 km

11 czerwca (sobota)

6.

Ujście

VII Bieg im. Ujskich Powstańców Wielkopolskich

Mirosław

10 km

25 czerwca (sobota)

7.

Piła

VII Bieg Przełajowy
im. Jerzego Adamskiego

Piła (os. Staszyce)

10 km

27 sierpnia (sobota)

8.

Miasteczko Krajeńskie

VII Bieg im. Komandora Bolesława Romanowskiego

Miasteczko – Brzostowo – Miasteczko

6 km

23 września (piątek)

9.

Wysoka

IX Bieg im. Powstańców Wielkopolskich

Wysoka – Rudna - Wysoka

10,5 km

1 października (sobota)

10.

Piła

X Bieg Niepodległości

Piła (centrum)

6 km

11 listopada (piątek)