Adres e-mail:

Wydanie:

Międzynarodowy awans Henryka Paskala!

Henryk Paskal, ambasador marki ASICS w Polsce i prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych oraz Ambasador AIMS, został członkiem komisji biegów ulicznych IAAF (Międzynarodowa Federacja Lekkiej Atletyki w Monaco). To wielkie wyróżnienie dla pilskiego dyrektora półmaratonu Philips.

Nowy Rok przywitaj biegiem!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile zaprasza na XI Bieg Sylwestrowy, który 31 grudnia wystartuje o godz. 11. trasą na Płotki.

W sobotę msza za biegaczy, którzy wystartują w maratonie Philipsa

W tym roku biegacze pilskiego półmaratonu będą mieli okazję uczestniczyć we mszy świętej, odprawionej specjalnie dla nich. Jak mówią salezjanie, to odzew na prośby zawodników z Polski, którzy chcieliby uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.

Polonia nie przejmie stadionu w tym roku. Jest kolejna umowa na dzierżawę

Polonia Piła nie doszła do porozumienia z miastem, w sprawie przejęcia stadionu przy Bydgoskiej. Zabrakło czasu na dokładne przeanalizowanie warunków przedstawionych przez pilski ratusz. Zamiast tego klub podpisał kolejną umowę na dzierżawę obiektu na rok. Za wynajem stadionu Polonia zapłaci jednak aż o 200 tysięcy złotych mniej, niż przed rokiem.

Wioślarka z Szydłowa najlepsza na świecie!

Wioślarski duet: Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska został wybrany najlepszą żeńską dwójką na świecie! Wioślarki mają również szansę zdobyć tytuł Najlepszego Sportowca Polski 2016.

Wioślarka z Szydłowa wywalczyła złoto na olimpiadzie w Rio de Janeiro!

Natalia Madaj, wioślarka urodzona w Szydłowie, wywalczyła pierwsze olimpijskie złoto dla polskiej ekipy startującej w Rio de Janeiro.

NOWY SPONSOR: Enea i PTPS grają razem!

Enea, potentat rynku energetycznego, został sponsorem tytularnym grającego w siatkarskiej ekstraklasie klubu PTPS Piła. 21 stycznia, przed meczem pilskiej drużyny siatkarek z Legionovią Legionowo, przedstawiciele Enei i PTPS oficjalnie ogłosili rozpoczęcie współpracy.

Polak zwycięzcą Półmaratonu Philipsa!

3280 zawodników wystartowało w 26. Półmaratonie Philipsa. W tym roku na starcie nie stanęli zawodnicy z Kenii, co dało szanse Polakom. Zwycięzcą biegu został Szymon Kulka z czasem 1:04:28. I choć nie pobił rekordu trasy z 2014 roku, to i tak po biegu był bardzo zadowolony. Świetnie wypadła także mistrzyni Polski w półmaratonie - Izabela Trzaskalska, która z czasem 1:12:44 pobiła swój rekord życiowy.

Czy powstanie pierwsza w Wielkopolsce drużyna w siatkówce na siedząco?

Daria Pyszewska z Piły, wraz z drużyną, wywalczyła srebrny medal na XVIII Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Siatkówce na Siedząco, które odbywały się w Elblągu. Teraz Daria marzy, by założyć taką sekcję w Pile.

Nowy sponsor główny pilskich siatkarek

Dobra wiadomość dla fanów pilskiej siatkówki. Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej S.A. po dłuższej przerwie, zyskało nowego sponsora głównego drużyny. Umowa została już podpisana.