Adres e-mail:

Wydanie:

Insp. Beata Krzeszewska z policją związana jest od ponad 20 lat. W przeszłości była komendantem powiatowym w Pile, a ostatnio kierowała komendą powiatową policji w Złotowie.

- Ta nominacja to dla mnie zaszczyt i honor. Zrobię wszystko, aby ranga pilskiej Szkoły Policji i poziom kształcenia ciągle rosły - mówiła nowa pani komendant po odebraniu nominacji z rąk komendanta głównego.

Z kolei minister Zieliński gratulował jej, że udało jej się przekonać do swojej osoby zwierzchników, bo nie ukrywał, że nominacja była długo w Warszawie dyskutowana.

Wszyscy zgodnie podkreślali rolę pilskiej Szkoły Policji w systemie policyjnego kształcenia, chwaląc zwłaszcza jej pion kryminalny. Padły też zapewnienia o rozpoczęciu, jeszcze w tym roku, rozbudowy szkoły.

                                                                                              ***
Podczas tej samej uroczystości nominacje na funkcję komendantów powiatowych odebrało kilkunastu funkcjonariuszy z Wielkopolski. Znalazł się wśród nich insp. Sebastian Cichocki, który do Piły przychodzi z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu, gdzie pełnił funkcję naczelnikia Wydziału ds. Odzyskiwania Mienia.