Adres e-mail:

Wydanie:

W latach 60. amerykański lekarz Hunter Cambell Adams zainicjował oryginalną ideę terapii śmiechem. W przebraniu klauna rozweselał pacjentów w szpitalu. Głęboko wierzył, że zadaniem lekarza nie jest jedynie leczyć pacjenta, ale również podnosić jakość jego życia. Głosił ideę, że lekarze powinni leczyć ludzi, nie choroby. Przekonywał lekarzy, że śmiech i radość są bardzo potrzebne chorym ludziom, a dzieciom w szczególności.

Od tego czasu na całym świecie powstała ogromna liczba organizacji, stowarzyszeń i fundacji realizujących terapię śmiechem.

Pracownicy i wolontariusze przebrani za Doktorów Clownów odwiedzają chorych w szpitalach, propagując śmiechoterapię.
Od 1999 roku terapia śmiechem jest realizowana również w Polsce przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”. Wolontariusze w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem, niosą małym pacjentom uśmiech.

Dlatego jeśli wierzysz, że śmiechem i zabawą można leczyć, posiadasz tzw. „gen empatii", chcesz zdobyć wiedzę z zakresu śmiechoterapii, magii i klaunady oraz masz mnóstwo pozytywnej energii i chęci do działania, dołącz do ekipy Dr Clowna.

------

W Czarnkowie przedstawiciele fundacji czekają na wolontariuszy 25 lutego, w godzinach od 10 do 12, na placu Wolności 1/3.