Adres e-mail:

Wydanie:

Kobieta o chorobie dowiedziała się zaledwie w sierpniu tego roku. Sprawa jest jednak pilna. Już wiadomo, że jedyną szansą dla Moniki jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.

Na świecie zarejestrowanych jest 28 milionów potencjalnych dawców szpiku kostnego, niestety nie ma wśród nich osoby, która mogłaby zostać dawcą dla Moniki.

Kobieta i jej rodzina niezłomnie wierzą, że dawca się jednak znajdzie. Monika ma męża Marcina i dwójkę wspaniałych dzieci – Martynkę i Antosia. Uwielbiają razem spędzać czas – słuchać muzyki i czytać książki...

Teraz w ich życie wdarła się choroba. Obecnie pani Monika jest w trakcie leczenia chemioterapią, ale już wiadomo, że jednym skutecznym lekarstwem jest przeczep. Niestety, wśród rodziny Moniki nie znaleziono potencjalnego dawcy.

Szansą na znalezienie dawcy niespokrewnionego jest organizowanie akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Im więcej osób będzie zarejestrowanych, tym większa szansa na znalezienie bliźniaka genetycznego dla osób potrzebujących przeszczepu.

Akcje rejestracji, podczas której szukany będzie dawca dla Moniki, odbędą się 10 i 11 grudnia w Równopolu i w Pile.

- Przyjdź i zarejestruj się jako dawca szpiku – apeluje Monika. - Lek na tę straszną chorobę masz w sobie.


--------
10,11 grudnia (sobota, niedziela), Piła, Galeria VIVO! Godz. 10.-20.

11 grudnia (niedziela), Wiejski Dom Kultury w Równopolu