Adres e-mail:

Wydanie:

Adamczewski od wielu lat działa z sukcesami w branży budowlanej. Nic więc dziwnego, że w Sejmie chciałby się zająć sprawami związanymi z gospodarką.

- Sztandarowe projekty, na których realizacji mi zależy, to budowa trasy S-11 oraz modernizacja i rozbudowa linii kolejowej pomiędzy Piłą i Poznaniem. Chciałbym się zająć również aktywizacją gospodarczą młodych przedsiębiorców – zapowiada Adamczewski.

Choć Nowoczesna w regionie pilskim nie zdradziła jeszcze kompletu nazwisk na liście, to już wiadomo, że o mandat posła walczył będzie również pilanin Dawid Haase. Haase jest prezesem Fundacji Rozwoju Aktywności Obywatelskiej, za priorytet pracy poselskiej stawia sobie rozwiązywanie problemów bezrobocia.

W okręgu 38 o mandat posła w barwach Nowoczesnej walczyć będzie również Elżbieta Witucka z Chodzieży, oraz Jacek Dębski – stomatolog ze Złotowa.

- Szukaliśmy osób, które mają ugruntowaną pozycję zawodową , osiągają sukcesy w swoim środowisku i znają problemy swoich środowisk, a więc realne problemy Polaków – wyjaśnia Kajetan Kujawiak, koordynator Nowoczesnej w Wielkopolsce.

Zapowiada też, że w okręgu pilskim ugrupowanie walczyć będzie o trzy mandaty poselskie, choć, jego zdaniem, bardziej realne jest zdobycie dwóch.

Działacze Nowoczesnej zapowiadają, że region pilski odwiedzi wkrótce lider ugrupowania – Ryszard Petru. Pełna lista kandydatów w okręgu pilskim ma zostać podana w ciągu kilku dni.