Adres e-mail:

Wydanie:

Wybory przeprowadzone zostaną w okręgu wyborczym nr 8 (na os. Górnym). W wyniku głosowania wybrany zostanie radny, który uzupełni miejsce w Radzie Miasta po Tadeuszu Grochowskim (PO), który w połowie kwietnia zrezygnował z tego stanowiska. Decyzję swoją uzasadniał powodami osobistymi i sytuacją rodzinną.

O głosy mieszkańców Górnego 26 lipca ubiegać będzie się siedmiu kandydatów: Józef Jopek, Kamila Kowalewska, Sławomir Palus, Dorota Pytlarz, Monika Kubiak, Romual Wcisło i Wioletta Stalęga.

Okręg nr 8 obejmuje ulice: Kondratowicza, Norwida, Krasińskiego, Orzeszkowej, Słowackiego, Staffa, Tetmajera oraz częściowo Wyspiańskiego i Żeromskiego.

Głosy oddawać będzie można w lokalu wyborczym, który funkcjonował bęzie w Zespole Szkół nr 3 im. Lotników Polskich przy ul. Żeromskiego.
Będzie to już kolejna zmiana w pilskiej Radzie Miasta w tym roku. W kwietniu grono radnych zasilił Przemysław Gawroński. Zwyciężył on w wyborach uzupełniających, które zostały rozpisane po śmierci Franciszka Jeżewskiego.

Przeprowadzenie wyborów uzupełniających 26 lipca kosztować nas będzie około 8,7 tys. zł. Większość z tej kwoty pochłoną koszty diet dla członków obwodowych komisji wyborczych.

Kandydaci
1. JOPEK Józef, lat 63, zam. Piła – zgłoszony przez KWW JÓZEFA JOPKA, lista nr 1;
2. KOWALEWSKA Kamila, lat 29, zam. Piła – zgłoszona przez KWW GÓRNEGO, lista nr 2;
3. PALUS Sławomir, lat 29, zam. Piła – zgłoszony przez KWW OSIEDLA GÓRNE, lista nr 3;
4. PYTLARZ Dorota, lat 56, zam. Piła – zgłoszona przez KWW WSPÓLNIE DLA GÓRNEGO, lista nr 4;
5. KUBIAK Monika Ewa, lat. 36, zam. Piła – zgłoszona przez KWW NASZE OSIEDLE GÓRNE, lista nr 5;
6. WYCISŁO Romuald Stanisław, lat 53, zam. Piła – zgłoszony przez KWW MIESZKAŃCY OSIEDLA GÓRNE – ROMUALD WYCISŁO, lista nr 6;
7. STALĘGA Wioletta, lat 47, zam. Piła – zgłoszona przez KWW RAZEM DLA OSIEDLA GÓRNE, lista nr 7.