Adres e-mail:

Wydanie:

Tę inwestycję odkładaliśmy od wielu lat, realizując priorytetowe zadania na rzecz mieszkańców. Teraz możemy sobie pozwolić na to przedsięwzięcie. Będzie to największa inwestycja, jaką realizować będziemy w najbliższym czasie – zapowiada prezes pilskiego MWiK-u Mariusz Bednarczyk.

Nowa baza pilskiego MWiK-u mieścić się będzie przy ul. Wałeckiej, na terenie, na którym funkcjonuje już stacja uzdatniania wody.

Teren, na którym obecnie znajduje się siedziba spółki – prawie trzy hektary przy ul. Chopina, naprzeciwko miejskiego parku – zostanie wystawiony na sprzedaż. Jak informuje prezydent Piły Piotr Głowski, już od dłuższego czasu potencjalni kupcy zgłaszali zainteresowanie zakupem tej przestrzeni. Po przeprowadzce MWiK-u pilski ratusz przygotowywać będzie nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy ul. Chopina.

Te zapisy, które chcemy przygotować, będą mówiły o przestrzeni otwartej, a więc będzie można sobie wyobrazić tutaj pensjonaty, sanatorium, czy przychodnie. Zależy nam by tę przestrzeń w jakiś sposób powiązać z parkiem miejskim i w ten sposób stworzyć kompleks, który można wykorzystywać łącznie – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.