Adres e-mail:

Wydanie:

Jest nowa rejonizacja szkół po reformie. Sprawdź, gdzie od września pójdzie twoje dziecko

Pilscy radni przegłosowali uchwałę dostosowującą sieć szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Uchwała wprowadza nowe obwody szkół, w wielu przypadkach krytykowane przez rodziców. Sprawdź, gdzie od września będzie chodziło twoje dziecko.

Dekomunizacja po pilsku czyli... jątrzenie?

W Pile kończą się konsultacje społeczne, dotyczące zmian nazw ulic, które będą konieczne w związku z wejściem w życie ustawy, nakazującej usunięcie symbol propagujących komunizm.

Pilski radny oskarżony. Będą wybory na Górnym

Prokuratura Rejonowa w Pile postawiła radnemu miejskiemu Romualdowi W. 19 zarzutów związanych z wyborami uzupełniającymi do Rady Miasta w ubiegłym roku. To podczas nich uzyskał mandat radnego. Teraz grożą mu nawet trzy lata więzienia.

Remont dachu to gorszy scenariusz dla parowozowni

PKP S.A. ogłosiły przetarg na remont i zabezpieczenie dachu pilskiej parowozowni. Choć informacja sama w sobie jest dobra, to nie da się ukryć, że to jednak gorszy scenariusz dla przyszłości tego zabytkowego obiektu.

Mobbing w pilskim DPS? Marian Martenka oskarża Bogusława Mikitę

Marian Martenka, szef regionalnych struktur PO, rozwiązał umowę o pracę z pilskim DPS, z winy pracodawcy. Jako powód podał zachowania mobbingowe dyrektora Domu Pomocy Społecznej, prezesa rządzącego w powiecie Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe – Bogusława Mikity. Ten odbija piłeczkę i mówi, że Martenka przez lata nic nie robił, i zapowiada pozwy sądowe.

Bronisław Komorowski straci honorowe obywatelstwo Piły?

Czy były prezydent Bronisław Komorowski straci honorowe obywatelstwo Piły? „Przyjdzie na to czas” – zapowiada poseł PiS Marcin Porzucek. Wypowiedź posła ostro krytykuje prezydent Piły Piotr Głowski i odpowiada na nią cytatem z „Idioty” Dostojewskiego...

MWiK wyniesie się z bazy przy Chopina. Przy parku pensjonat lub sanatorium?

Najpóźniej w 2019 roku gminna spółka MWiK przeniesie się do nowej bazy przy ul. Wałeckiej. Teren przy Chopina wystawiony zostanie na sprzedaż. Za budowę nowej bazy spółka zapłaci ponad 9,5 miliona złotych.

W wyborach do Rady Miasta tylko jeden kandydat? „Tak będzie sprawiedliwie”

Poseł PiS Marcin Porzucek apeluje, by w wyborach uzupełniających do Rady Miasta w Pile, które jesienią odbędą się na osiedlu Górnym, wziął udział tylko jeden kandydat – Józef Jopek.

Są nowi dyrektorzy szpitali w Czarnkowie i Trzciance

Mirosław Szymajda i Krzysztof Wywrot, to nazwiska nowych dyrektorów szpitali w Trzciance i Czarnkowie. Od 1-go lipca, będą zarządzać lecznicami, podległymi Powiatowi Czarnkowsko-Trzcianeckiemu.

Złotów stanie się uzdrowiskiem?

Złotów ma zamienić się w wielkopolskie zdrojowisko. Taką koncepcję budowy marki miasta przedstawiła firma Max von Jastrov ze Szczecina, która badała słabe i mocne strony Złotowa.