Adres e-mail:

Wydanie:

PiS chce Powiatu Trzcianeckiego

Działacze Prawa i Sprawiedliwości z Trzcianki chcą przywrócenia powiatu Trzcianeckiego. Skierowali w tej sprawie pismo do burmistrza miasta oraz radnych. Obecny burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki inicjatywą jest zachwycony. Z mniejszym entuzjazmem podchodzi do niej obecny Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki Tadeusz Teterus.

MWiK wyniesie się z bazy przy Chopina. Przy parku pensjonat lub sanatorium?

Najpóźniej w 2019 roku gminna spółka MWiK przeniesie się do nowej bazy przy ul. Wałeckiej. Teren przy Chopina wystawiony zostanie na sprzedaż. Za budowę nowej bazy spółka zapłaci ponad 9,5 miliona złotych.

Mobbing w pilskim DPS? Marian Martenka oskarża Bogusława Mikitę

Marian Martenka, szef regionalnych struktur PO, rozwiązał umowę o pracę z pilskim DPS, z winy pracodawcy. Jako powód podał zachowania mobbingowe dyrektora Domu Pomocy Społecznej, prezesa rządzącego w powiecie Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe – Bogusława Mikity. Ten odbija piłeczkę i mówi, że Martenka przez lata nic nie robił, i zapowiada pozwy sądowe.

Wójt Filoda wyjaśnia, dlaczego w Lubaszu nie ma przez wakacje lekarza

W ostatnich dniach głośno jest na temat przychodni zdrowia w Lubszu. Prawdopodobna jest dwumiesięczna przerwa w przyjmowaniu pacjentów i zmiana lekarza. Pytamy wójta Marcina Filodę, co spowodowało tę sytuację?

Złotów stanie się uzdrowiskiem?

Złotów ma zamienić się w wielkopolskie zdrojowisko. Taką koncepcję budowy marki miasta przedstawiła firma Max von Jastrov ze Szczecina, która badała słabe i mocne strony Złotowa.

W wyborach do Rady Miasta tylko jeden kandydat? „Tak będzie sprawiedliwie”

Poseł PiS Marcin Porzucek apeluje, by w wyborach uzupełniających do Rady Miasta w Pile, które jesienią odbędą się na osiedlu Górnym, wziął udział tylko jeden kandydat – Józef Jopek.

Jest nowa rejonizacja szkół po reformie. Sprawdź, gdzie od września pójdzie twoje dziecko

Pilscy radni przegłosowali uchwałę dostosowującą sieć szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Uchwała wprowadza nowe obwody szkół, w wielu przypadkach krytykowane przez rodziców. Sprawdź, gdzie od września będzie chodziło twoje dziecko.

Dekomunizacja po pilsku czyli... jątrzenie?

W Pile kończą się konsultacje społeczne, dotyczące zmian nazw ulic, które będą konieczne w związku z wejściem w życie ustawy, nakazującej usunięcie symbol propagujących komunizm.

Pilski radny oskarżony. Będą wybory na Górnym

Prokuratura Rejonowa w Pile postawiła radnemu miejskiemu Romualdowi W. 19 zarzutów związanych z wyborami uzupełniającymi do Rady Miasta w ubiegłym roku. To podczas nich uzyskał mandat radnego. Teraz grożą mu nawet trzy lata więzienia.

Remont dachu to gorszy scenariusz dla parowozowni

PKP S.A. ogłosiły przetarg na remont i zabezpieczenie dachu pilskiej parowozowni. Choć informacja sama w sobie jest dobra, to nie da się ukryć, że to jednak gorszy scenariusz dla przyszłości tego zabytkowego obiektu.