Adres e-mail:

Wydanie:

O złej kondycji szpitala w Czarnkowie wiadomo nie od dziś, dopiero jednak podczas wtorkowej sesji powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego radni usłyszeli niepokojące liczby: dług czarnkowskiej lecznicy to ponad 10 milionów złotych, w tym 8 milionów to zobowiązania krótkoterminowe, a 2 miliony to długi długoterminowe.

Aby uleczyć sytuację, Zarząd Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego zdecydował się na zmianę dyrektora placówki. Od 1 maja funkcję dyrektora pełni Jacek Pietryka (na zdjęciu), który wcześniej zarządzał dużym, 400-łóżkowym szpitalem w Gryficach. Obniżono też wynagrodzenia dla personelu szpitala.

- Wstępne wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku są już lepsze, niż w poprzednich latach. Idziemy w dobrym kierunku – zapewniał Tadeusz Teterus, który z ramienia starostwa sprawuje nadzór nad szpitalem.

Słysząc to radni przyjęli sprawozdanie finansowe szpitala za 2013 rok. Nowy dyrektor, obecny podczas sesji, zobowiązał się, że w ciągu dwóch miesięcy przedstawi plan naprawczy dla szpitala.