Adres e-mail:

Wydanie:

Obiekt powstanie przy skrzyżowaniu ulic Wiosny Ludów i Kopernika. Inwestor planuje, że zostanie on oddany do użytku jeszcze pod koniec tego, lub na początku przyszłego roku. Intermarche to sieć marketów spożywczych. Supermarket tej sieci w Trzciance zająć ma powierzchnię około 1200 metrów kwadratowych.

Okazuje się jednak, że na tym inwestycji nie koniec. Przy Intermarche powstać ma kolejny obiekt – supermarket Bricomarche. To z kolei sieciówka specjalizująca się w materiałach budowlanych i dekoracyjnych. Trzcianeckie Bricomarche zająć ma sporą powierzchnię – około 2000 metrów kwadratowych.

Dla Trzcianki nowe markety oznaczają nowe miejsca pracy. Jak szacuje się wstępnie w obu marketach zatrudnienie znajdzie około 100 osób.Przy marketach powstanie prawdopodobnie również samoobsługowa stacja paliw.

Jak nowy supermarket wpłynie na sytuację lokalnych sklepikarzy i kupców?

- Sądzę, że nieszczególnie. To nie pierwszy supermarket w Trzciance. Dlatego nowy supermarket nie jest już konkurencją dla małych sklepikarzy, ale dla innych supermarketów i to na tym poziomie odbywa się teraz rywalizacja o klienta – mówi Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.