Adres e-mail:

Wydanie:

Firma istnieje od 1983 r. Specjalizuje się w renowacji pojazdów zabytkowych. Właścicielem firmy jest Aleksandra Zenel, lecz pracuje wspólnie z mężem Markiem i dwoma synami. Pomysł na właśnie taką branżę wziął się z pasji pana Marka do motoryzacji oraz jego zamiłowania do klasyki.

Początkowo państwo Zenelowie działalność prowadzili w domu rodzinnym pani Aleksandry w Morzewie. Pan Marek sam pracował przy autach. Pierwsze pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej pozwoliło im zatrudnić jednego pracownika i 2 uczniów. Wraz z rozwojem firmy i umocnieniem jej pozycji na rynku otworzyli w Kaczorach specjalistyczny warsztat. Obecnie zatrudniają 50 osób, a siedziba firmy mieści się w nowym, pięknym i obiekcie, który został oddany do użytku w ubiegłym roku.

Firma „Almar” specjalizuje się w kompleksowej odbudowie samochodów klasycznych, zabytkowych i kolekcjonerskich, przede wszystkim marki Mercedes cabrio, które w większości są autami przedwojennymi.  http://www.almar.oldtimer-mercedes.net/ . W Kaczorach nie robią kopi ani replik, opierają się na oryginałach.

- Aby zrobić taki oryginał, musi być podstawa: rama, silnik, skrzynia biegów, napędy i zawieszenie. Resztę można zrekonstruować – mówi pan Marek.

Auta wychodzące z warsztatu Państwa Zenelów mogą ubiegać się w salonie Mercedesa o certyfikat oryginalności! Renowacja starych samochodów to bardzo żmudne i pracochłonne zajęcie. To ok. 40 tysięcy elementów nad którymi trzeba się indywidualnie pochylić; to ręczna manufaktura.

Odbiorcami odrestaurowanych w Kaczorach aut są klienci z Polski, Europy i świata. Główny rynek zbytu to Niemcy, skąd auta trafiają dalej: do Chin, Ameryki, Bliskiego