Adres e-mail:

Wydanie:

 

Pod koniec ubiegłego roku wniosek Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania w Wielkopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014 – 2020. W ramach projektu Miejski Zakład Komunikacji zakupił kolejne 4 niskopodłogowe autobusy Solaris Urbino 12 z silnikiem diesla. Wartość zakupu 4 autobusów to 4 078 680,00 zł brutto.

Nowe pojazdy to autobusy czwartej generacji, spełniające najostrzejsze normy środowiskowe EURO6. Posiadają trzy bezstopniowe wejścia, są przyjazne dla osób niepełnosprawnych i wyposażone w system zapowiedzi głosowych, informując pasażerów o najbliższym przystanku.

Budowa nadwozia autobusów umożliwia kierowcy lepszą widoczność krawędzi chodnika po prawej stronie pojazdu, zwiększając tym samym bezpieczeństwo pasażerów oczekujących na przystanku.

Autobusy Solaris Urbino wyposażone są w stanowisko do mocowania wózków inwalidzkich wraz z przyciskiem informującym o zamiarze wysiadania przez osobę niepełnosprawną. W razie potrzeby kierowca ręcznie wysuwa podest – specjalną rampę wjazdową dla wózków.

Pojazdy są wyposażone w systemy monitorujące, które zwiększają poziom bezpieczeństwa pasażerów oraz w nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne, poprawiające ich komfort jazdy.

Dla wygody pasażerów w autobusach są zamontowane dwufunkcyjne kasowniki, w których można skasować zarówno bilet papierowy jak i zarejestrować wejście przy użyciu Pilskiej Karty Miejskiej. Zamontowane gniazda USB ułatwiają podładowanie telefonu podczas podróży.

/źródło: Anna Kujawa - MZK Piła/