Adres e-mail:

Wydanie:

W czwartek, 9 lutego, podpisa- ny został akt notarialny przenoszący własność nieruchomości położonej w Pile przy ulicy Wawelskiej. Działka została sprzedana za  554.000 zł (netto).

Przed notariuszem Anną Krygier akt podpisali w imieniu Gminy Piła Prezydent Piotr Głowski oraz w imieniu Orca Precision Parts Sp. z o.o. reprezentujący spółkę Prezes Zarządu Szymon Maliszewski oraz Członek Zarządu Tomasz Marcinkiewicz.

Orca to specjaliści w obróbce metalu. Firma produkuje m.in. części do podwozi, skrzynie biegów i układy hydrauliczne dla przemysłu lotniczego oraz elementy układów hamulcowych, prowadnice osi napędowych dla przemysłu motoryzacyjnego, przekładnie zębate i części precyzyjne.

Orca to najlepszy przykład, w którym kierunku chcielibyśmy, aby miasto się rozwijało – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. – Chcielibyśmy, aby Piła rozwijała się w kierunku nowych technologii i nowego przemysłu – dodaje.

Piła to dobre miejsce do rozwoju, posiadające dobrą infrastrukturę, świetne szkoły oraz wykwalifikowaną kadrę – komentuje Bernd Schaible, reprezentujący jedynego wspólnika spółki Orca – firmę IHB INNOVATIVE BAUSTOFFE HANDELS GmbH. Nasza firma jest ściśle związana z siedzibą w Niemczech, dlatego cenimy sobie, że w Pile jest lotnisko, które umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację. Mamy nadzieję, że rozwój pilskiego lotniska przyczyni się do nawiązania jeszcze lepszej współpracy – mówi. Jednocześnie zapewnia, że firma kupiła działkę i wybuduje na niej swoje hale, po to aby zwiększyć produkcję i zatrudnienie.

Budowa przy ulicy Wawelskiej rozpocznie się na początku 2018 roku i powinna zakończyć się na koniec 2018 roku. Rok bieżący zostanie poświęcony na zdobycie wszelkiego rodzaju pozwoleń i projektów, gdyż procesy produkcyjne prowadzane przez firmę cechują się wysokim stopniem skomplikowania i precyzyjności, a to wymaga czasu.

Witamy kolejnego lokatora strefy przemysłowej. Za nami kilka miesięcy prac zespołu Urzędu Miasta, Inwest Parku oraz firmy Orca. Ta dobra, wręcz modelowa współpraca, doprowadziła do dzisiejszego momentu, czyli podpisania aktu notarialnego – podsumowuje zastępca prezydenta Piły Beata Dudzińska. – Urząd Miasta deklaruje oczywiście dalszą współpracę i pomoc w procesie inwestycyjnym, a następnie rekrutacyjnym – dodaje.