Adres e-mail:

Wydanie:

Grupa CEZ kupuje czarnkowskiego Metrologa

7 grudnia Grupa CEZ podpisał umowę przejęcia 100 % udziałów w czarnkowskiej spółce Metrolog. CEZ to największy w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej koncern energetyczny.

Ścieżka wśród koron drzew, psammoterapia oraz leczenie jadem pszczół w Złotowie

Leczenie gorącym piaskiem (psammoterapia), jadem pszczelim oraz spacer w koronach drzew – czy tak za kilka lat może wyglądać przyszłość Złotowa?

W Pile będą produkowane części do samolotów

W pilskiej strefie przemysłowej pojawiła się nowa firma - Orca Precision Parts. Spółka produkuje m.in. części dla przemysłu lotniczego oraz elementy dla przemysłu motoryzacyjnego.

Trzcianecka Sapa to teraz HYDRO

Sapa, największy pracodawca w Trzciance, stała się częścią światowego przedsiębiorstwa Hydro i od 2 października działa pod nazwą Extruded Solutions. Jak zapewniają władze firmy, zmienia się nazwa i właściciel, ale produkcja pozostaje ta sama.

Zmarzło nawet 80 procent kwitnących drzew

Sadownicy z powiatu pilskiego szacują, że na skutek zimna i przymrozków zmarzło od 30 do nawet 80 procent kwitnących drzew owocowych. Podobnie rzecz ma się z innymi roślinami.

3500 nowych miejsc pracy w Pile?

Piła będzie miała nową fabrykę. Światowy lider produkcji urządzeń elektronicznych – firma Flex chce zainwestować w mieście, w budowę fabryki z dwoma halami produkcyjnymi.

2,5 miliona na nowoczesny sprzęt dla kardiologii

Już niebawem w pilskim Szpitalu Specjalistycznym będą wykonywane zabiegi ablacji, pozwalające na leczenie niektórych zaburzeń rytmu serca opornych na leczenie zachowawcze jak np. migotanie przedsionków. Do tej pory na takie zabiegi, pacjenci kierowani byli do Bydgoszczy i Poznania.

Małe firmy zapłacą niższy ZUS

Do wakacji rząd zakończy prace nad ustawą, dzięki której firmy osiągające mały przychód, będą płacić niższy ZUS – poinformował podczas konferencji prasowej poseł PiS Polska Razem Grzegorz Piechowiak. Ustawa, dzięki której zyskać może nawet 400 tys. małych firm, wejdzie w życie po nowym roku.

Internat w dawnym budynku ZNTK

Niszczejący budynek Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego (później biurowiec zakładów Winkowskiego) przy ul. Warsztatowej w Pile otrzymał szansę na drugie życie. Mieścić się w nim będzie internat.

Masz dług? Specjaliści z KRUK-a podpowiedzą, jak się go pozbyć

Grupa KRUK i Stowarzyszenie Program Wsparcia Zadłużonych zaprasza na II edycję bezpłatnych warsztatów „Mały krok, wielka szansa". Warsztaty odbędą się w pilskim MOPS, w środę, 6 września w godzinach od 10-15.