Adres e-mail:

Wydanie:

– Ale nie jako starosta, tylko jako osoba prywatna – podkreśla Agnieszka Matusiak, dyrektor Biura Starosty.

W tej sytuacji sztab, który zawsze działał przy RCK nazwał się „Sztab Główny WOŚP Miasto Piła”.


Wynajmij kapitana Głowskiego!

Od 7 lat pilska tradycją jest, że prezydent Piotr Głowski wystawia na licytację jeden dzień swojej pracy. Dotąd, dzięki takim aukcjom, udało się zebrać 24.770 zł.

- Wielu samorządowców licytuje dzień w urzędzie. My wymyśliliśmy, że to ja będę odwiedzał przedsiębiorców, pracował dla nich i przy okazji promował ich firmy – mówi prezydent Piotr Głowski.

Podobnie miało być w tym roku. Prezydent zaprosił nawet dziennikarzy na konferencję prasową, podczas której miał poinformować o szczegółach tegorocznej licytacji.

- Tymczasem, godzinę po mailu wysłanym do mediów, pan Komarowski uruchomił aukcję „zatrudnij starostę pilskiego” - powiedział rozpoczynając spotkanie z dziennikarzami Piotr Głowski. - W jednym mieście dwie takie aukcje to za dużo – dodał. - Albo sztab pana starosty nie ma swojego oryginalnego pomysłu, albo są złośliwi... - skomentował.


W związku z sytuacją, prezydent postanowił zmienić przedmiot licytacji. W tym roku nie będzie można „zatrudnić prezydenta Piły”, ale „wynająć kapitana Głowskiego”.

- Postanowiłem podzielić się swoja pasją i pasją żony – mówi
.
W pakiecie wystawionym na licytację znajdzie się wyprawa żaglowcem po Zatoce Gdańskiej. Licytacja rozpocznie się w niedzielę, 7 stycznia i potrwa do 21 stycznia, za pośrednictwem portalu Allegro.
Prezydent deklaruje, że zabierze zwycięzców (max. 4 osoby) na Wielką Morską Przygodę, podczas której nawet ze „szczura lądowego" zrobi w weekend „wilka morskiego". Wyprawa rozpocznie się w centrum Gdańska. Zwycięzcy licytacji zamustrowani zostaną na jeden z nielicznych polskich, drewnianych żaglowców. O przeszkolenie załogi zadba osobiście kapitan Głowski.

- Zajrzymy w najciekawsze zakamarki portu gdańskiego, oddamy salut na Westerplatte i skierujemy się w stronę letniej rezydencji Prezydenta RP w Juracie – zachęca prezydent. - O miłe spędzenie czasu na morzu oraz wikt zadba moja żona Magdalena – mówi. - W trakcie rejsu poznacie tajniki żeglowania na dawnych żaglowcach. Postawimy żagle i śpiewać będziemy szanty. Na obiad zawiniemy do Helu. Zjemy go w najlepszej na wybrzeżu tawernie rybnej, a po obiedzie odwiedzimy zaprzyjaźnione foki. Zachód słońca zobaczymy na morzu, a wieczorny, oświetlony Gdańsk od strony wody pozostanie w pamięci na zawsze. W porcie będzie czekał zabytkowy Jaguar z kierowcą, który zawiezie Was do prywatnego apartamentu w Sopocie, położonego tuż przy plaży i Grand Hotelu. Poranek z kawą w ręku na plaży – bezcenny"... - kusi prezydent do licytowania.


Zatrudnij starostę Komarowskiego!
W jaki sposób na tak rzucone wyzwanie odpowie Eligiusz Komarowski? Na razie wystawił na licytację swój dzień pracy. Czy jednak na szalę dorzuci więcej?...

„Szef sztabu Eligiusz Komarowski trzyma w napięciu!” - czytamy na profilu Sztabu WOŚP Miasto Piła.
„Wkrótce szczegóły. Napiszę tak; tak bogatego programu WOŚP jaki będzie w tym roku, jeszcze w Pile nie było!” - zachwala na FB z kolei sam starosta.

                                                                                          ****
Jakkolwiek by się obie licytacje nie skończyły, jedno jest pewne. Kolejna odsłona wojenki pilsko-pilskiej choć raz przyniesie pozytywny skutek. Konto WOŚP zasili więcej pieniędzy...