Adres e-mail:

Wydanie:

We wtorek, 5 grudnia, dyżurny pilskiej komendy otrzymał informację, że do jednego z punktów usługowych na terenie miasta wtargnął mężczyzna i zagroził pracownikowi pozbawieniem życia, jednocześnie kopiąc pokrzywdzonego w brzuch.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Rozmówca przekazał także informację, że sprawca prawdopodobnie posiada przy sobie niebezpieczne narzędzie, jednak nie był w stanie określić i sprecyzować dokładnie o jaki sprzęt chodzi.

Funkcjonariusze nie wykluczali, że sprawca może być uzbrojony i ewentualnie stwarzać zagrożenie dla innych osób. W pewnym momencie, policjanci wpadli na trop sprawcy, ustalając, że porusza się pojazdem osobowym marki Seat Ibiza. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, jednak po kilkuminutowym pościgu został zatrzymany na skrzyżowaniu ulic Bydgoskiej i Roosevelta w Pile.

Zatrzymany mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej oraz występku chuligańskiego. Za swoje zachowanie grozi mu nawet kilka lat więzienia.