Adres e-mail:

Wydanie:

Podczas wydarzenia przypomniane zostaną także postulaty z wcześniejszej akcji #8M Ogólnopolski Strajk Kobiet. Zbiórkę zaplanowano także po to, by uczcić stulecie przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce.

Dodatkowo, w trakcie manifestacji w Pile będzie miała miejsce zbiórka dla kobiet w potrzebie przebywających w Domu dla Matek Samotnie Wychowujących Dzieci, Kobiet Bezdomnych i Niepełnosprawnych MONAR – MARKOT w Pile, przy ul. Długosza. Organizatorki proszą o przejrzenie zawartości szaf i przyniesienie czystych i nieuszkodzonych ubrań, w szczególności: swetrów, kurtek, bluz, spodni dresowych, leginsów, butów i bielizny.

Z kolei Fundacja Złotowianka zorganizuje w tym czasie zbiórkę funduszy przeznaczonych na zakup zastrzyków z komórek macierzystych, niezbędnych w leczeniu podopiecznej fundacji - Marii Staneckiej, 39-letniej matki 4 dzieci. Koszt zakupu 1 zastrzyku to aż 18 tys. złotych.

- Rok temu protestowaliśmy przeciw barbarzyńskiemu projektowi całkowitego zakazu aborcji – mówią organizatorki. - Wówczas ponad 250 tysięcy osób wyszło na ulice 150 miast w Polsce, na znak solidarności w większości ubranych na czarno. Oddolna koalicja kobiet i mężczyzn zapoczątkowała ideę Strajku Kobiet. Idea poszła w świat i 8 marca zaowocowała Międzynarodowym Strajkiem Kobiet zorganizowanym w ponad 60 państwach świata.
W tym roku protestujemy, bo walka trwa nadal - dodają. - Szykują się kolejne projekty odebrania nam wolności, godności i prawa do wolnego wyboru. Dlatego 3/10 wychodzimy na Wielką Zbiórkę. Nie odpuszczamy, nie składamy parasolek! Zbieramy podpisy pod projektem Ustawy. Chodźcie z nami!- nawołują.

------------------------

Manifestacje w naszym regionie:
Piła: ulica Śródmiejska, deptak przy fontannie, godz. 18:00
Czarnków: plac Wolności, godz. 17:00