Adres e-mail:

Wydanie:

Pierwsze informacje o niebezpiecznych przedmiotach na drogach w okolicy Kaczor pojawiły się 10 sierpnia. Wtedy również o sprawie poinformowano pilską policję. Z przekazanych dyżurnemu informacji wynikało, że ktoś mocno natrudził się, by zaszkodzić kierowcom. Po pierwsze wywiercił w asfalcie otwór, a po drugie przygotował specjalny kolec, który w tym otworze umieścił. W rezultacie powstała niebezpieczna pułapka na kierowców, która skutecznie rozpruwała opony samochodów. W sumie uszkodzonych zostało w ten sposób już kilkanaście pojazdów. Na jednym z portali społecznościowych można przeczytać, że do podobnych zdarzeń doszło na trasie Kaczory-Rzadkowo już w sierpniu.

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile prowadzą czynności wyjaśniające, zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia oraz ustalenia sprawcy bądź sprawców. Należy zwrócić uwagę, że tak ostre i niebezpieczne przedmioty na ulicy mogą doprowadzić do tragedii. Apelujemy więc o szczególną ostrożność - mówi Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej komendy policji.

Choć ujawnione na drodze przedmioty zostały usunięte, to - niestety - wkrótce pojawiły się nowe, również w innych miejscach. Jak dotąd nie wiadomo, kto zadaje sobie tyle trudu, by umieszczać ostre kolce na drodze.

Dlatego policjanci zwracają się do wszystkich osób, które posiadają wiedzę na temat zdarzenia o pilny kontakt z najbliższa jednostką policji pod numerem telefonu 997.

- Będziemy wdzięczni za każdą informację w sprawie - podkreśla rzeczniczka pilskiej policji.

Sprawę bardzo poważnie potraktowali również lokalni samorządowcy. W Urzędzie Gminy w Kaczorach odbyło się spotkanie w tej sprawie. Wzięli w nim udział: wójt gminy Kaczory Brunon Wolski, komendant Powiatowej Policji w Pile Sebastian Cichocki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pile  Jan Tuszyński, prezes OSP Kaczory Jan Twardowski, przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal oraz inspektor ds. gospodarki komunalnej i mieszkaniowej oraz dróg Monika Baszczyn.

"Sprawa jest badana nie tylko pod kątem uszkodzenia mienia, lecz także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W toku rozmowy, uczestnicy w spotkaniu wypracowali wspólną strategię mającą na celu jak najszybsze wyeliminowanie zagrożenia i ujęcie sprawcy. Musimy wiedzieć, że mamy do czynienia z świadomym i celowym działaniem, które ma doprowadzić do wypadku w ruchu lądowym. Wójt Gminy Kaczory wyznacza nagrodę  w wysokości 2 tys. zł za pomoc w znalezieniu sprawcy bądź sprawców." - czytamy na stronie Urzędu Gminy Kaczory.