Adres e-mail:

Wydanie:

Wawelska, na odcinku pomiędzy przejazdami kolejowymi w rejonie ul. Składowej i Leszkowa, zmieniła się w ulicę jednokierunkową. Osoby chcące wydostać się z Piły w kierunku Kaczor, powinny pojechać przez Bydgoską, do krajówki nr 11.

W związku z utrudnieniami, od 12 września nie jeździ na tym odcinku także „zerókwa”. Wyłączone zostały następujące przystanki: Tucholska / Wągrowiecka, Wawelska/ Składowa, Wawelska/ Poldróg. Przystanki zastępcze: Karpacka, Bydgoska/ Andersa, Bydgoska/ TESCO, Bydgoska/ Giełdowa i Bydgoska/ Lelewela. Trasa autobusów linii nr 0 w kierunku osiedla Jadwiżyn – Śniadeckich pozostaje bez zmian.

Przypomnijmy, remont Wawelskiej jest gruntowny i obejmuje zarówno przebudowę drogi (na kilku odcinkach nawet na trzypasmową) oraz budowę chodników i ścieżki rowerowej, zatok autobusowych wraz z wiatami, a także modernizację oświetlenia. Powstaną także 3 ronda. Przebudowa Wawelskiej kosztować będzie 17 mln złotych i będzie to druga (po obwodnicy śródmiejskiej) największa inwestycja drogowa realizowana w ostatnich latach w Pile.

Zakończona ma zostać we wrześniu przyszłego roku.