Adres e-mail:

Wydanie:


Pod koniec lipca, do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosiła się 71-letnia mieszkanka Piły i poinformowała, że padła ofiarą przestępstwa. Jak oświadczyła starsza kobieta, nieznany sprawca ukradł jej z szafy wszystkie oszczędności, czyli 21 tys. złotych. Kobieta przekazała policjantom informacje, kto w ostatnim czasie był u niej w domu, jednak nikogo nie podejrzewała.

Po pewnym czasie policjanci wpadli na trop złodzieja. Ustalili, że sprawcą kradzieży pieniędzy może być 44-letni mieszkaniec Piły, który okazał się synem pokrzywdzonej. 29 sierpnia na terenie Piły zatrzymali złodzieja.

Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Oświadczył, że przez kilka dni podbierał matce pieniądze, a na ostatnim etapie swojego przestępczego procederu ukradł 15 tys. złotych. Stwierdził, że wszystkie pieniądze wydał na alkohol. Pokrzywdzona kobieta nie mogła uwierzyć, że okradł ją jej syn.

Zatrzymanemu mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 5 lat. Mieszkaniec Piły był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

/źródło: KPP Piła/