Adres e-mail:

Wydanie:

Blok spółdzielczy powstaje na terenie należącym do Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej, w bliskim sąsiedztwie lasu (na wysokości pralni Sonia).

W poniedziałek, 17 lipca odbyło się przekazanie placu budowy wykonawcy, którym jest PEBEROL Przedsiębiorstwo Budowlane – Chodzież. To solidny i duży wykonawca, który już w przeszłości współpracował z PSM L-W, a obecnie realizuje inwestycje w całej Wielkopolsce, w tym wiele w Poznaniu, a także poza nią – na przykład unikalny projekt: luksusowe apartamenty w historycznej wieży ciśnień w Wałczu.
Pilską budowę PEBEROL ma zakończyć w IV kwartale przyszłego roku. Mieszkania oddane zostaną w stanie developerskim, w bardzo atrakcyjnej cenie. Metr kwadratowy kosztować będzie tylko 3.990 zł (brutto).

To niższa cena niż na rynku developerskim w Pile, ale jako spółdzielnia mieszkaniowa nie możemy zarabiać na budowie mieszkań – mówi Henryk Kądziela, wiceprezes Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej. – Poza tym budynek stawiamy na swoim terenie, co także ma wpływ na obniżenie ceny – dodaje.

Blok otoczony zostanie starannie nasadzoną zielenią, a mieszkania posiadały będą garaże. W projekcie przewidziano 47 miejsc postojowych w wielostanowiskowym garażu podziemnym. Będzie też 13 miejsc parkingowych poza budynkiem. W bloku wydzielony zostanie także duży lokal użytkowy (ponad 218 m2), z przeznaczeniem na gabinety lekarskie.

Zainteresowanie nowymi mieszkaniami jest bardzo duże. Zapisy ruszyły zaledwie 7 lipca, a już wszystkie lokale mieszkalne są zarezerwowane. Ostatecznie jednak, czy mieszkania są kupione, okaże się, podczas podpisywania umów i wpłacania pierwszej raty (całość płatności rozłożona zostanie na trzy części).

Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie budownictwem mieszkaniowym, dlatego nie wykluczamy, że w przyszłości podejmować będzie się kolejnych realizacji budynków wielorodzinnych – mówi Lucjan Szutkowski, prezes Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – To rzadkość, żeby zapisy na mieszkania odbyły się w tak krótkim czasie od momentu ogłoszenia naboru. Oznacza to, że przyszli lokatorzy mają do nas duże zaufanie jako inwestora. Cieszymy się z tego i postaramy się jak najlepiej wywiązać ze wszystkich naszych obowiązków – dodaje.