Adres e-mail:

Wydanie:

W poniedziałek,  19 czerwca, policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 87-letniej kobiety. Mundurowi natychmiast rozpoczęli intensywne poszukiwania. Jednocześnie powiadomili o zaginięciu kobiety ościenne jednostki policji, złotowskich funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, strażaków ochotników oraz strażników leśnych Nadleśnictwa Jastrowie. W działania zaangażowana został również Poznańska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Państwowej Straży Pożarnej.

W poszukiwaniach użyto specjalistycznego sprzętu, m.in. drona wyposażonego w wysokiej jakości kamerę. Na miejscu nie zabrakło także przewodników z psami specjalnie wyszkolonymi do poszukiwania osób w trudnym terenie. Do akcji przyłączyli się również mieszkańcy pobliskich miejscowości. Zadanie było szczególnie trudne, gdyż na terenie objętym poszukiwaniami znajdują się rozległe kompleksy leśne.

20 czerwca, około godziny 12.00 kobieta została odnaleziona na skraju lasu w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce pogotowie i przekazali straszą kobietę pod opiekę lekarską. 87-letnia mieszkanka Jastrowia była kompletnie wyczerpana, ale na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.        
/źródło: KPP Złotów/