Adres e-mail:

Wydanie:

Przemarsz rozpocznie się przed Muzeum Ziemi Złotowskiej, a zakończy pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Złotowie, . uczestnicy będą nieśli plakaty promujące ideę dawstwa SZPIKu kostnego i transplantacji narządów.

W starostwie, o godz. 16. odbędzie się spotkanie, podczas którego propagowana będzie idea transplantacji i przeszczepu szpiku kostnego. W spotkaniu udział zapowiedzieli wicestarosta złotowski Daniel Sztych, Renata Maternik z Kościana, Maria Homan z Poznania oraz ks.Roman Zieliński z parafii p.w. Św. Piotra i Pawła w Złotowie. Na koniec spotkania - niespodzianka.

Złotowski happening SZPIKowy dedykowany jest dwóm osobom:

* Oli z Kalisza, która ma 14 lat i choruje białaczkę. Już kiedyś z nią wygrała, ale po 4 i pół roku choroba wróciła. Musi mieć przeszczep SZPIKu, a dawcy nie ma. Musimy go szybko odnaleźć !!!

* Panu Jerzemu, nauczycielowi z Poznania, który pomagał DRUŻYNIE SZPIKU szukać dawcy dla Nikodema. Teraz sam potrzebuje pomocy!!! Choruje na chłoniaka. Też z nim już kiedyś wygrał. Na 10 lat rak odpuścił. Wrócił 3 lata temu. Udało się go zablokować. Niestety znów wrócił. Dawca SZPIKu potrzebny od zaraz. Pomóżcie go odnaleźć !!!

--------------------------------------------------------------

czwartek 4.05.2017, godz. 15:30 - 17:30

punkt początkowy: Muzeum Ziemi Złotowskiej, ul. Wojska Polskiego 2a

punkt docelowy: Starostwo Powiatowe w Złotowie, al. Piasta 32

Organizatorzy: Stowarzyszenie Miłośników Przyrody "Winniczek" – Maria Jaszczyk