Adres e-mail:

Wydanie:

Do kolizji drogowej doszło w Folsztynie (gm. Wieleń). Policjanci zastali na miejscu rozbite BMW, ale w samochodzie, ani w jego pobliżu nie było kierowcy. Wstępne ustalenia wykazały, że kierowca na łuku drogi zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Nie czekał jednak na przyjazd policji, tylko uciekł, pozostawiając uszkodzone auto.

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania. Po niespełna dwóch godzinach śledczy znaleźli kierowcę BMW w domu znajomych. Badanie alkotestem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu. Z uwagi na obrażenia ciała mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.

Później wyszło na jaw, że mężczyzna sprowadził dwa dni temu BMW z Niemiec i nie posiadał jeszcze polisy OC, ani dowodu rejestracyjnego. Rozbite auto trafiło na policyjny parking.

Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut kierowania samochodem pod wpływem alkoholu oraz czekają go koszty związane z karami za niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia samochodu oraz kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.