Adres e-mail:

Wydanie:

Strażacy ratowali ponad 50. pasażerów

Dwa pełne pasażerów autobusy zderzyły się na drodze krajowej nr 10, w pobliżu miejscowości Grabówno. Spośród ponad 50. pasażerów, trzech odniosło obrażenia. Na szczęście nikt w wypadku nie ucierpiał poważnie.

Napadł z nożem na ratowników

Pilscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który napadł z nożem na ratowników medycznych. Ambulans został wezwany do udzielenia pomocy mieszkańcowi Piły, który na widok medyków zdenerwował się. Ratownicy zdążyli uciec z miejsca zdarzenia, informując jednocześnie pilską policję.

Podczas przygotowań do Pierwszej Komunii wybuchła butla z gazem

Dwie osoby zostały ranne na skutek wybuchu gazu, do którego doszło w miejscowości Sławno w gm. Lubasz. W pałacu, w którym eksplodowała butla, przygotowywane było przyjęcie z okazji I Komunii Świętej.

Wypadek na pilskiej obwodnicy

W sobotę, 17 czerwca, kilka minut po godzinie dwunastej doszło do zderzenia dwóch samochodów marki KIA SEED oraz VW Passat.

Martwy płód w przepompowni ścieków

Niespełna półroczny ludzki płód znaleziono w poniedziałek w przepompowni ścieków w Złotowie. Miejscowa prokuratura wszczęła już śledztwo w tej sprawie.

Happening SZPIKowy w Złotowie. Potrzebni dawcy dla dwóch osób

W czwartek na ulicach Złotowa odbędzie się happenig SZPIKowy. Jego uczestnicy przejdą spod muzeum na placu Paderewskiego pod budynek starostwa. Pilnie poszukiwany jest dawca szpiku dla 14-letniej Oli z Kalisza oraz chorującego na chłoniaka nauczyciela z Poznania.

Windą na perony

DWORZEC PKP Na pilskim dworcu kolejowym zbudowa zostaną cztery windy. Dzięki inwestycji łatwiej będzie można dotrzeć na perony I, II, IV i VI.

Przejrzyj szafę z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Od 29 maja do 3 czerwca do galerii Kasztanowej można przynosić niepotrzebne ubrania. Każdy kto odda rzeczy, których już nie nosi, odbierze torbę - niespodziankę.

Z Piły do Poznania 40 minut krócej

Za dwa lata pojedziemy do Poznania o 40 minut krócej. Na trasie z Piły do Poznania powstaną cztery nowe przystanki, a całość linii zostanie zmodernizowana. Na pilskim dworcu wyremontowane zostaną też tunele. Prace rozpoczną się w przyszłym roku. Modernizacja linii kosztować będzie 500 mln złotych.

Zbiornik paliwa z działki do muzeum

Niecodzienny nabytek dla Pilskiego Muzeum Wojskowego, które zbiera pamiątki po pilskim lotnictwie. Pani Renata z Piły, działkowiczka, przekazała oryginalny zbiornik paliwa z myśliwca typu Lim, który dotąd służył u niej na działce jako zbiornik wody...